Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz w trosce o komfort naszych klientów, oferujemy bezpłatne usługi naszych Ekspertów Kredytowych.
Stanowią oni wsparcie na każdym etapie procesu kredytowania: eksperci współpracują i opiekują się klientem od pierwszej rozmowy, poprzez pomoc w wyborze oferty i kompletowaniu dokumentów, w przyjęciu i złożeniu wniosków do banków oraz analizie postanowień decyzji i umowy kredytowej, aż do wypłaty kredytu lub uruchomienia transzy. Bardzo często są oni wsparciem naszych klientów także po wypłacie kredytu. Współpraca ta owocuje skróceniem i uproszczeniem procedur związanych z nabyciem nieruchomości, a przede wszystkim pozwala na wybór najkorzystniejszej opcji finansowania. W przedstawianych przez naszych Specjalistów zestawieniach ofert bankowych prezentowane są wszystkie parametry, m.in. oprocentowanie, prowizje, koszty dodatkowe oraz warunki wcześniejszej spłaty.
Zgodnie z Rekomendacją S KNF wkład własny powinien wynosić 20%, jednakże Nadzór Finansowy dopuszcza udzielenie kredytu hipotecznego na 10% pod warunkiem ubezpieczenia brakującej części. Banki wymagają 10% lub 20%. W przypadku kredytów w ramach programu Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy - 0%.
Jak najbardziej tak.
Tak, dzieci mają wpływ na zdolność kredytową.
Tak, niektóre banki akceptują dochód z tytułu 800+ oraz/lub alimenty do oceny zdolności kredytowej.
To zależy od wewnętrznych regulacji banku, ale zwyczajowo w przedziale od 67 - 75 - go roku życia.
Oprocentowanie kredytu może być wyrażone stopą stałą lub zmienną. W jego skład wchodzi stopa bazowa (WIRON 1M, WIBOR 3M, WIBOR 6M) oraz marża banku. Wysokość oprocentowania wpływa na wysokość raty kredytu i odsetek jaki zapłacimy bankowi za pożyczony kapitał.
Jak najbardziej tak. Możliwość wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego reguluje Ustawa o Kredycie Hipotecznym z 23 marca 2017 r. Mówi ona o tym, że bank moze pobierać prowizje za wcześniejszą spłatę maksymalnie przez 3 lata od jego zaciągnięcia. Wiele banków już w ogóle z niej zrezygnowała.
W większości banków minimalny okres prowadzenia działalności gospodarczej to 12 lub 24 miesiące. Występują w niektórych bankach wyjątki od tej reguły, dzięki którym możemy starać się o kredyt szybciej np. po 3 lub 6 miesiącach. Dotyczy to na przykład sytuacji wznowienia prowadzenia działalności gospodarczej lub posiadania samozatrudnienia na podstawie kontraktu B2B.
W niektórych bankach już po 3 miesiącach zatrudnienia na podstawie umowy o pracę można starać się o kredyt hipoteczny. Należy jednak pamiętać, że są banki, które wymagają, aby ten okres był dłuższy np. 6 lub 12 miesięcy.
Tak, część banków akceptuje umowę zlecenie oraz umowę o dzieło. Należy jednak pamiętać, że taka umowa powinna trwać nieprzerwanie od minimum 12 miesięcy. Występują w niektórych bankach wyjątki od tej reguły i możliwość akceptacji tego źródła dochodu już po 6 miesiącach. Warto każdorazowo potwierdzić u eksperta kredytowego, jakie są aktualne możliwości akceptacji tego źródła dochodów przez banki udzielające kredytów hipotecznych.